juliastyle.pl

Blog tematyczny o kobiecości! Poświęcony modzie, urodzie i kobiecemu lifestylowi.

Zdrowie

Czy witaminy w płynie to dobry wybór?

Czy witaminy w płynie to dobry wybór?

Dobrze zbilansowana dieta dostarcza wystarczająco dużo witamin, minerałów i antyoksydantów. Niestety bardzo często pojawiają się niedobory żywieniowe. Wynika to głównie ze spożywania żywności wysoko przetworzonej. Dostarcza ona pustych kalorii, przez co ludzie przybierają na wadze, ale niestety pozostają niedożywieni. Obserwuje się to już nawet w przypadku dzieci. Warto wobec tego pomyśleć o sięgnięciu po suplementy diety w celu przeciwdziałania deficytom. Dobrze przyswajalne są minerały i witaminy w płynie.

Czy warto stosować witaminy w płynie?

Bardzo często wybór pada na rozmaite witaminy w tabletkach, ale warto wiedzieć, że są lepsze alternatywy. Niektóre kapsułki wręcz trudno przełknąć, mają one też szereg zbędnych dodatków w składzie. Warto pomyśleć o witaminach w płynie. Znika obawa o to, że tabletka zatrzyma się w gardle. Witaminy w płynie to świetna opcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wystarczy odmierzyć konkretną ilość i wkropić bezpośrednio do jamy ustnej, po czym połknąć. Nie ma nawet konieczności popijania wodą. Można oczywiście dodać krople do płynu i w takiej formie przyjąć. W każdym przypadku będzie to bardzo wygodne. Witaminy w kroplach są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż w tabletkach. Warto też wiedzieć, że w formie płynnej są lepiej przyswajalne przez organizm.

Dlaczego witaminy w kroplach to dobry wybór?

Jeśli ktoś chce szybko dostarczyć do organizmu witaminy, to warto przyjmować się w formie płynnej. Nie musi on rozpuszczać kapsułki i wydobywać z niej aktywnych substancji. Dużą zaletą suplementów diety w płynie jest także precyzyjne odmierzanie dawek. Użytkownik ma wygodny zakraplacz, więc może zdecydować o ilości przyjmowanej substancji. Na korzyść witamin podawanych w kroplach jest to, że mają one krótki skład, są wolne od szeregu chemicznych substancji. Nie trzeba wobec tego martwić się żadnymi dodatkami technologicznymi, których niestety nie brakuje w suplementach mających postać tabletek i kapsułek. Jeśli ktoś chce uniknąć produktów z substancjami wiążącymi, przeciwzbrylającymi lub słodzącymi, to powinien poszukać suplementów diety w kroplach.

Co przemawia za stosowaniem witamin w formie płynnej?

Do wyboru są rozmaite witaminy w płynie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Można zdecydować się na multiwitaminę, czyli produkt wieloskładnikowy. Świetną opcją będą minerały i witaminy w kroplach w ilościach pokrywających dobowe zapotrzebowanie na poszczególne składniki. Oczywiście nie należy traktować suplementów diety jako substytutów posiłków. Dobrze zbilansowana dieta to podstawa. Witaminy w kroplach są tylko dodatkiem. Nie powinno się ich stosować przez długi czas. Należy robić regularnie przerwę w suplementacji. Warto także co jakiś czas wykonać badanie mające na celu sprawdzenie rzeczywistego poziomu poszczególnych witamin w organizmie. Nie tylko ich niedobór może być szkodliwy. Nadmiar również staje się problematyczny. W dzisiejszych czasach niestety najczęściej dochodzi do deficytu składników pokarmowych ze względu na spożywanie żywności ubogiej w witaminy i minerały

Udostępnij