juliastyle.pl

Blog tematyczny o kobiecości! Poświęcony modzie, urodzie i kobiecemu lifestylowi.

Moda

Poznaj popularne style modowe

Poznaj popularne style modowe

Jest tak wiele stylów modowych, że aż trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Duży wybór przekłada się oczywiście na ogromne możliwości stylizacyjne. Można także łączyć różne style w celu uzyskania ciekawego efektu, wyróżnienia się z tłumu. Nie każdy ogranicza się do klasyki. Można wybrać także coś eleganckiego, romantycznego, militarnego, vintage, retro lub sportowego. Warto dowiedzieć się nieco więcej o charakterystycznych cechach poszczególnych stylów modowych.

Jakie są style modowe?

Bardzo wiele osób decyduje się na ponadczasową klasykę. Pojawia się jednak pytanie, co kryje się za tym stylem. Należy sięgać przede wszystkim po ubrania z naturalnych tkanin, wysokiej jakości. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia wyższych kosztów, ale zakup ubrań w stylu klasycznym jest długoterminową inwestycją. Bazowe elementy można łączyć ze sobą w dowolny sposób. Styl klasyczny daje wbrew pozorom spore możliwości. Jest ponadczasowy, uniwersalny. W przypadku stylu klasycznego dominuje stonowana i naturalna kolorystyka, są proste kroje i czyste linie. Sięga się po wysokiej jakości materiały typu jedwab i kaszmir. Kojarzą się one od razu z luksusem i bogactwem. Nie może zabraknąć szykownych dodatków. Elegancki fason nigdy nie wychodzi z mody. Rewelacyjnie sprawdza się na ważne wyjścia, do pracy.

Popularne style modowe

Obecnie bardzo popularny jak styl casualowy, czyli codzienny. Stawia się przede wszystkim na wygodę, bez nadmiernych zdobień. Warto stawiać na klasyczne kroje i fasony. Dużą popularnością cieszy się denim. Popularny stał się także styl smart casual, czyli połączenie stylu formalnego z codziennym. Nadal ma być dosyć elegancko, ale jednocześnie swobodnie. Obecnie sporą popularnością cieszy się minimalizm, który widać także w modzie. Stawia się przede wszystkim na prostotę, porzuca stylizacje bogato zdobione. Jeszcze innym rozwiązaniem jest styl sportowy. Świetna opcja dla osób, które cenią sobie swobodę i luźne ubrania. Oczywiście nie oznacza to zakładania wyłącznie dresów. Na stylizacje sportowe składają się także jeansy, legginsy. Często wybór pada na eleganckie zestawy.

Jakie wyróżnia się style modowe?

Styl paryski bardzo ceni sobie wiele kobiet. Cechuje go przede wszystkim wygoda, ale można mówić również o niezobowiązującej elegancji. Klasyczne ubrania łączy się z mocniejszymi dodatkami. Można przebierać we wzorach i fakturach. Jest także styl vintage, czyli inspirowany modą z minionych epok. Za jego pomocą można wyrazić swoją indywidualność. Najczęściej daje się drugie życie starym ubraniem, co jest ekologiczne. Jeśli ktoś chce błyszczeć, to powinien zainteresować go styl glamour. Kojarzy się z luksusem i bogactwem. Jeśli komuś zależy na eleganckim wyglądzie, to powinien zdecydować się na styl glamour. Zupełnym przeciwieństwem będzie styl etno, w którym łatwo dojrzeć przeplatanie się rozmaitych kultur i tradycji. Widać wyraźne cechy minimalizmu i eklektyzmu. Kobiety bardzo często decydują się na styl romantyczny. Z kolei w modzie męskiej od lat dominuje styl militarny.

Udostępnij