juliastyle.pl

Blog tematyczny o kobiecości! Poświęcony modzie, urodzie i kobiecemu lifestylowi.

Kobieta

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – co warto wiedzieć?

Kosmetyki dla kobiet w ciąży – co warto wiedzieć?

Ciąża to szczególny etap w życiu kobiety, który wymusza zmiany na dosłownie każdym polu. Panie zaczynają na siebie uważać, zmianie ulega tryb dnia, dieta, a nawet zachowanie. Co jednak bardzo istotne, wielu specjalistów zaleca, aby podczas trwania ciąży stosować odpowiednie kosmetyki. Z uwagi na zmiany zachodzące w ciele odpowiednie ich dobranie może mieć ogromny wpływ na wygląd np. skóry po porodzie. Jakie kosmetyki dla kobiet w ciąży są polecane?

Kosmetyki na rozstępy

Z jakim problemem natury wizualnej mierzą się wszystkie kobiety w ciąży? Jak można się bez trudu domyślić, są nim powstające na skórze rozstępy. Niezwykle dynamiczny rozwój dziecka powoduje, że skóra zbyt szybko się rozciąga, co oczywiście jest powodem pojawiania się na niej bardzo brzydkich blizn, które nazywane są rozstępami. Zalecane jest w takiej sytuacji stosowanie odpowiednich kosmetyków, które będą niwelowały rozstępy i pozwalały je zamaskować i poprawić wygląd skóry.
Jak powinno się takie kosmetyki wybierać? Oczywiście najważniejsze jest to, jaki będzie ich skład. W dobrych produktach tego rodzaju nie może zabraknąć dużej ilości witaminy E, krzemu, wyciągu z bluszczu czy też aloesu, który ma rewelacyjne działanie na naskórek.

Ochrona skóry przed przebarwieniami

Kolejnym sporym problemem, z którym zmagają się kobiety w ciąży, są pojawiające się na skórze przebarwienia. W ogromnej większości te nieestetyczne zmiany samoistnie znikają, lecz nie zawsze całkowicie. Warto więc mieć pod ręką specjalny środek ochronny na skórę, który będzie w stanie zapobiegać powstawaniu przebarwień, a także niwelować te już obecne. Czym się takie kremy powinny cechować, aby ich działanie było możliwie jak najlepsze?
W zdecydowanej większości przebarwienia skórne, które w trakcie ciąży pojawiły się na jej powierzchni, są efektem wystawienia skóry na słońce. To właśnie promienie UV odpowiedzialne są za to, że skóra zostaje podrażniona. Kluczem do jej ochrony jest więc używanie takiego kremu, który stworzy na niej silną barierę ochronną przed światłem UV. Warto więc zwracać uwagę, jaki stopień ochrony dany krem będzie posiadał. Absolutnym minimum jest filtr SPF 30.

Jak zadbać o piersi?

Powszechnym problemem występującym u praktycznie każdej kobiety spodziewającej się dziecka jest pogorszenie się stanu piersi. U dużej części kobiet w pierwszym trymestrze zaczyna dochodzić do ich dynamicznego powiększania się, co rzecz jasna wpływa później na ich jędrność, a także może powodować pojawienie się rozstępów. Polecane jest więc, aby już na początku ciąży zacząć używać specjalnego kremu na skórę piersi, dzięki czemu udaje się uniknąć rozstępów, a skóra pozostaje elastyczna i mocna.
Innym równie często występującym problemem jest nabrzmiewanie piersi, co rzecz jasna wiąże się z dużym dyskomfortem i bólem. W takiej sytuacji warto zastosować kosmetyki łagodzące ból. Doskonałym wyborem będą środki zawierające w swoim składzie wyciąg z nagietka, który ma rewelacyjne działanie uśmierzające dolegliwości bólowe. Tego typu środki bez większych problemów uda się kupić w praktycznie każdej aptece i drogerii. Warto się w nie zaopatrzyć już na początku ciąży.

Udostępnij