juliastyle.pl

Blog tematyczny o kobiecości! Poświęcony modzie, urodzie i kobiecemu lifestylowi.

Uroda

Konturowanie nosa – jak uzyskać idealny efekt

Konturowanie nosa – jak uzyskać idealny efekt

Konturowanie nosa jest szybkim i skutecznym sposobem na zmianę wyglądu swojego nosa. To jedna z najłatwiejszych metod, która może zmienić kształt i sprawić, że będzie on wyglądał bardziej proporcjonalnie. W artykule wyjaśnimy Ci, czym jest kontur i jak poprawnie go wykonać. 

Z artykułu dowiesz się:

  • czym jest konturowanie nosa?
  • jak konturować nos?

Czym jest konturowanie nosa?

Konturowanie nosa to metoda makijażu, która polega na wykorzystaniu różnych produktów makijażowych, aby optycznie zmienić jego kształt. Stosuje się cienie lub bronzer, aby optycznie wydłużyć, skrócić lub całkowicie zmienić jego kształt i szerokość. Konturowanie nosa jest popularnym sposobem na poprawę wizerunku twarzy, aby uzyskać bardziej harmonijny i pożądany wygląd.

Jak ukryć niedoskonałości nosa?

Używanie odpowiednich kosmetyków może pomóc w ukryciu niedoskonałości nosa. Aby to zrobić, należy użyć: rozświetlacza, korektora, pudru, bronzera lub cieni do powiek. Można użyć ciemniejszych odcieni do wyostrzania kości policzkowych, co pozwoli na optyczne „odwrócenie uwagi” od nosa. Oprócz podkreślenia policzków, można też z odpowiednią ilością korektora zneutralizować nos poprzez jego przykrycie warstwą jednolitego koloru.

Jak konturować nos?

Konturowanie krok po kroku:

  1. Użyj korektora, aby wymodelować i wyrównać kształt nosa oraz przykryć niedoskonałości. 
  2. Nałóż ciemniejszy odcień bronzera, aby wydobyć kontury nosa. Rozprowadź go po obu stronach nosa, aby uzyskać chciany kształt i głębię koloru. 
  3. Dodaj bronzera w odcieniu jaśniejszym, aby podkreślić szczyty nosa. 
  4. Opcjonalnie dodaj cień do oczu, aby podkreślić łuki nosa. 
  5. Kolejno użyj różu, aby dodać ciepłego koloru rumieńca.
  6. Użyj jasnego rozświetlacza, aby uzyskać efekt blasku. 
  7. Na koniec użyj pudru, aby uzyskać trwały efekt makijażu na cały dzień.

Jak uniknąć efektu przesady w konturowaniu nosa?

Aby uniknąć efektu przesady w konturowaniu przede wszystkim musisz dobrać odpowiednią szczoteczkę do konturowania. Miękka i łatwa w użyciu pomoże Ci lepiej radzić sobie z produktem niż twarda. Oprócz tego, gdy konturujesz nos, zacznij od delikatnego cienia i oznaczenia na nosie. Jeśli się uczysz, używaj jasnego koloru, aby uniknąć przesady i powoli buduj swój kontur. Zbyt szybkie konturowanie może spowodować przesadne zaciemnienie nosa. Ważne też w konturowaniu jest wybranie odpowiednich produktów i nie przesadzanie z ich ilością. Co najważniejsze, pamiętaj by dobrać kolor idealnie pod swoją skórę. Tak, aby nos nie odcinał się od całości makijażu na twarzy. Dobierając kolor, przetestuj najpierw produkt na małym obszarze skóry aby sprawdzić, czy pigment jest na pewno odpowiedni dla Ciebie.

Udostępnij