juliastyle.pl

Blog tematyczny o kobiecości! Poświęcony modzie, urodzie i kobiecemu lifestylowi.

Uroda

Francuska uroda urzeka, ale z czego wynika?

Francuska uroda urzeka, ale z czego wynika?

Dla wielu osób francuska uroda jest czymś niezwykle pięknym. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób Francuzki dbają o cerę i włosy. Paryżanki słyną ze szczupłej sylwetki, pięknej skóry. Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, jak uzyskać pożądany efekt. Warto poznać zasady, którymi kierują się panie z Francji.

W czym tkwi sekret francuskiej urody?

Francuzki bardzo dbają o swoją skórę. Pielęgnacja jest na pierwszym miejscu. Wpaja się to już młodym dziewczynom. Pielęgnacja staje się ważniejsza od makijażu. Wybór pada przede wszystkim na produkty zaufanych marek. Widać wyraźnie, że pielęgnacja Paryżanek opiera się głównie na produktach zakupionych w aptece. Dbanie o kondycję skóry ma ogromne znaczenie. Można nawet powiedzieć, że apteki są traktowane jako coś w rodzaju drogerii. Można w nich liczyć na mnogość kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery. Do dyspozycji są także eksperci, którzy służą fachowym doradztwem w doborze odpowiednich produktów. Można liczyć na to, że kosmetyki zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry, pory roku.

Jak Francuzki o siebie dbają?

W przypadku Francuzek widać wyraźnie nastawienie na minimalizm. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki mające działanie hipoalergiczne. Dla Paryżanek zdecydowanie ważniejsze staje się użycie dobrej jakości kremu niż podkładu. Makijaż stał się czymś drugoplanowym. Nie może zabraknąć oczywiście filtrów przeciwsłonecznych. Mają być one jak najwyższe. Ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym to podstawa. Nawet w przypadku pochmurnego dnia należy mieć pod ręką krem z wysokim filtrem. Trzeba pamiętać o tym, że na skórę negatywny wpływ ma nawet światło niebieskie, wytwarzane przez ekrany komputerów i urządzeń mobilnych. Francuzki doskonale wiedzą, że bardzo ważna jest pielęgnacja szyi i dekoltu. Nie skupiają się wyłącznie na twarzy. Wszystkim częścią ciała poświęcają sporo uwagi. Ma to na celu przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek, czyli uchronienie się przed oznakami starzenia.

Francuskie piękno

We francuskiej pielęgnacji bardzo dużą popularnością cieszy się wodą micelarna. Zwykła woda jest podejrzewana o podrażnianie i wysuszanie skóry. Paryżanki oczyszczają twarz wodą mineralną, oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Do odświeżania skóry wspaniale nadaje się woda termalna. Makijaż powinien być naturalny, nie rzucać się w oczy. Ma służyć tylko do podkreślania atutów. Francuzki nie nadużywają kosmetyków kolorowych. Nie służą one im do drastycznego odmieniania rysów twarzy. Makijaż ma być naturalny, minimalistyczny i lekki. Najczęściej rezygnuje się z podkładu. Bardzo popularna wśród Francuzek jest czerwona szminka. To właśnie ona służy do zwrócenia na siebie uwagi. Stawia się także na rozświetlenie twarzy, ale pomija jej konturowanie. Zgodnie z urodową zasadą Francuzek trzeba zaakceptować siebie. Charakterystyczne jest także pozostawianie włosów w lekkim nieładzie. Najczęściej pozwala się im naturalnie wyschnąć. Unika się także częstego szczotkowania włosów. Dużą popularnością cieszy się również francuska grzywka.

Udostępnij